Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Polityka pieniężna a społeczna nauka Kościoła – prof. Kazimierz Dadak [18 VII 2016r.]

Polityka pieniężna, obok polityki fiskalnej, jest najważniejszym instrumentem polityki gospodarczej. Zmieniając poziom stóp procentowych bank centralny może przyczyniać się do osiągnięcia podstawowych celów makroekonomicznych, w szczególności stabilnych cen i tempa wzrostu gospodarczego zapewniającego optymalne wykorzystanie wszystkich czynników produkcji, w tym pracy.

Zapraszamy na spotkanie

 Polityka pieniężna a społeczna nauka Kościoła

 

 

Wraz z prof. Kazimierzem Dadakiem poszukamy odpowiedzi na pytania:

  • Jakie są wspólne elementy polityki pieniężnej i nauki społecznej Kościoła?
  • Czy polityka pieniężna może przyczynić się do osiągania celów, jakie stawia sobie nauka społeczna Kościoła?
  • Jaka polityka pieniężna jest w interesie wszystkich obywateli?

Kazimierz Dadak jest profesorem Hollins University w stanie Wirginia (USA), gdzie prowadzi kursy z zakresu teorii i praktyki zarządzania finansami przedsiębiorstw oraz zarządzania strategicznego. Wcześniej prowadził zajęcia z makroekonomii i finansów na innych uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych i w Europie. W swoim dorobku posiada ponad 40 publikacji naukowych, które ukazały się w języku angielskim i polskim, między innymi w: The Wall Street Journal, The Cato Journal, The Independent Review, Contemporary European History, Panoeconomicus, The Review of Business, Międzynarodowym Przeglądzie Politycznym, w Ethosie. Jest stałym publicystą dwumiesięcznika Arcana. Ponad 100 popularnonaukowych artykułów Kazimierza Dadaka ukazało się w tygodnikach: Wprost, Idziemy i Gazecie Polskiej, a także na portalu wGospodarce.pl. 

Polityka pieniężna a społeczna nauka Kościoła

18 lipca (poniedziałek) godz. 12.30-14.30,
Centrum Myśli Jana Pawła II, ul Foksal 11,
I piętro, sala kominkowa. 

Prosimy o zgłoszenie chęci wzięcia udziału w spotkaniu do 13 lipca. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązkowe ZAPISY. W ramach spotkania organizowany jest poczęstunek.

Spotkanie organizowane jest w ramach cyklu pt. „Moralny kapitalizm w świetle globalnego kryzysu: od społecznej gospodarki rynkowej do nowych modeli zarządzania i rozwoju” realizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera.

 

 

 

Opublikowano 28.06.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Podobnie jak w ostatnich latach, w dniach poprzedzających rocznicę śmierci Jana Pawła II, odchodzimy od prostych, symbolicznych form upamiętnienia papieża
Często patrzymy na złość widząc wyłącznie jej objawy. Zdarza się, że staramy się ją zagłuszyć. Czym ona jest i co może powiedzieć o nas samych?
Rodzicu, szukasz pomocy dla siebie lub dla dziecka? Nauczycielu doświadczasz trudności w relacji z uczniami? Uczniu, coś Cię niepokoi, czujesz się samotny, zagubiony? Nie czekaj. Skorzystaj ze wsparcia

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.